Chata – DVD

Film „Chata” został nakręcony na motywach powieści Wiliama Paula Younga o tym samym tytule. Książka była debiutem pisarskim Younga i początkowo nie była przeznaczona do publikacji. Stanowiła swego rodzaju rozliczenie z trudną przeszłością, z traumą dzieciństwa oraz dylematami wiary. Początkowo był to po prostu prezent dla żony i dzieci. Z czasem, kiedy „Chatę” przeczytali także dalsi krewni i znajomi, okazało się, że powieść jest warta przedstawienia jej szerszej grupie odbiorców. Początki były trudne, ponieważ nikt nie chciał wydać książki i autor musiał to zrobić na własny rachunek. W dopracowaniu tekstu do druku i prywatnym wydaniu książki pomagał mu przyjaciel, pastor Brad Cummings. W kolejnych latach książka doczekała się profesjonalnych wydań, stała się bestsellerem, została przetłumaczona na 40 języków i sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Chata film na DVD - Gloria24.pl

Ta niesamowita popularność i wyjątkowy charakter opowieści zaintrygowały brytyjskiego reżysera, producenta i scenarzystę Stuarta Hazeldine, który w roku 2015 podjął się nakręcenia ekranizacji „Chaty”. Film miał swoja premierę kinową w marcu 2017 r. i od razu okrzyknięto go sukcesem. Hazeldine nie odwzorował dokładnie treści książki, przedstawił w filmie swoją interpretację niektórych wydarzeń i kwestii religijnych, dlatego warto zapoznać się zarówno z książką, jak i z filmem „Chata”. Historia tam zawarta głęboko porusza emocje i skłania do refleksji nad swoim życiem i wiarą.
Chata ekranizacja światowego bestsellera Williama Paula Younga

Mack, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci wiedzie spokojne życie rodzinne. Pewnego dnia sielankę przerywa tragedia. Najmłodsza z rodzeństwa, Missy, zostaje porwana. Tropy prowadzą do opuszczonej chaty w lesie, a wszystkie ślady wskazują na morderstwo, choć ciało dziewczynki nie zostaje nigdy odnalezione. Mack nie potrafi pogodzić się ze stratą córki i choć mijają lata on wciąż tkwi w rozpaczy. Żyje gdzieś obok, całkiem wycofany z życia rodzinnego. Pewnego dnia znajduje w swojej skrzynce list od nieznajomego. To zaproszenie na spotkanie w miejscu, gdzie zginęła Missy. Ojciec, pomimo obaw, udaje się w umówione miejsce. Tam okazuje się, że zaproszono go na pewnego rodzaju spotkanie z Bogiem, by poznał głębszy sens tragicznych zdarzeń. Spotkanie ma zupełnie nietypowy przebieg, a Mack dostaje możliwość oczyszczenia się z ciążących mu emocji i uporania się demonami przeszłości.
Chata DVD reżysera filmu Stuart Hazeldine

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s